Opole świetnym miejscem dla nowoczesnego biznesu

Prestiżowe wyróżnienie dla Opola od firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Przedstawiciele naszego miasta odebrali wyróżnienie na gali ABSL, która odbyła się w Warszawie.

ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland) to Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych. Organizacja ta zrzesza przedstawicieli przedsiębiorstw z sektora nowoczesnych usług biznesowych. W sektorze tym w naszym kraju zatrudnionych jest ponad 300 tysięcy pracowników (10 lat temu było to 40 tysięcy osób) i tworzy około trzech procent polskiego PKB. Sektor ten stale się rozwija i zwiększa atrakcyjność polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Wśród założycieli ABSL byli przedstawiciele m.in. takich firm jak: IBM, Procter&Gamble, Infosys, Capgemini czy Shell.

Na rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych wpływ ma wiele czynników. Wśród nich bardzo ważne jest podejście polskich miast tworzących dobry klimat dla firm z tej branży inwestujących w nich. Dlatego też na gali w Warszawie kilkanaście ośrodków z naszego kraju otrzymało wyróżnienia. Wśród nich także Opole, a towarzystwo w jakim znalazło się nasze miasto jest doborowe. Wyróżnienia odebrały również: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Szczecin. Wyróżnienie dla Opola odebrał wiceprezydent Maciej Wujec.

– Tempo rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Opolu jest imponujące – mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola. – Jeszcze kilka lat temu prawie nieobecny dziś zatrudnia około 2000 osób. Naszym atutem jest dostępność do pracowników z bardzo dobrą znajomością języków obcych, w tym niemieckiego. Poza tym dostęp do nowoczesnej przestrzeni biurowej. Przekonały się o tym m.in. takie firmy jak Capgemini, PwC czy Stefanini, które cały czas rekrutują do pracy.

Na zdjęciu przedstawiciele polskich miast odbierający wyróżnienia. Trzeci z prawej wiceprezydent Opola Maciej Wujec.

Najnowsze artykuły