Park 800-lecia czeka tylko na otwarcie

Zakończyły się prace na Wyspie Bolko. W efekcie powstała nowa przestrzeń spacerowo-rekreacyjna w mieście. Niebawem połączy ją z Zaodrzem nowy most pieszo-rowerowy i powstanie duży plac zabaw.

Niebawem miało nastąpić oficjalne otwarcie Parku 800-lecia, ale w związku ze stanem epidemii i koronawirusem zostało przesunięte w czasie. Zachęcamy też do ograniczenia spacerów zwłaszcza w większych grupach i pozostania w domu.

Co prawda trwają jeszcze odbiory techniczne w nowym parku, ale na tym etapie wszystko jest gotowe. Na 10-hektarowym, oświetlonym i monitorowanym terenie między Odrą i kanałem Ulgi powstały ścieżki pieszo-rowerowe, strefa rodzinna i wypoczynkowa. Wszystko w otoczeniu zieleni: drzew, krzewów i kwiatów, które już wiosną zachwycą.

– To kolejne miejsce do spędzania wolnego czasu w mieście. Będziemy go rozwijać, a gotowa jest już koncepcja placu zabaw. Za kilka miesięcy będzie cieszyć wszystkie dzieci – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Wyznaczono alejki, pojawiły się ławki, nasadzono drzewa, krzewy i byliny. W nowej lokalizacji znalazło się około trzech tysięcy drzew, kilkanaście tysięcy krzewów i innych roślin. Co więcej w nowym parku, który sąsiaduje z tym na Wyspie Bolko, powstała łąka kwiatowa – raj dla pszczół, trzmieli i innych zapylaczy. W centralnej części zlokalizowany jest „gaj drzew pamięci”, a wszystkie drzewa są opisane.

Obok ścieżek spacerowych, są także ciągi komunikacyjne dla rowerzystów czy rolkarzy, a docelowo dla amatorów aktywnego spędzania czasu powstanie parkour. Przy alejkach stanęły ławki, pojawiło się też oświetlenie. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których postawiono dedykowane tablice edukacyjne z grami. Z kolei rodzinne spędzanie czasu ułatwią specjalne ławki i stoły piknikowe.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/919237971828117/

Najnowsze artykuły