Rowerowe Opole coraz bardziej atrakcyjne [ZDJĘCIA]

Dwa nowe odcinki tras dla cyklistów w mieście są już przejezdne, na kolejnych prace finiszują, a na innych wystartowały. Rowerowe Opole mocno się rozwija!

Rowerzyści mogą się cieszyć z kolejnych udostępnionych kilometrów ścieżek. Swobodnie można już „podróżować” wzdłuż ulicy Pużaka i alei Witosa. Komfortowo można też poruszać się mostem Sybiraków, gdzie mamy odnowiony “szlak” pieszo-rowerowy. W zaawansowanym etapie realizacji są z kolei ścieżki wzdłuż ul. Katowickiej (na odcinku między Szpitalem Wojewódzkim, a ulicą Orląt Lwowskich), Horoszkiewicza i Sosnkowskiego (chodnik i ścieżka są już gotowe między Okulickiego, a Wodociągową). Choć nie można jeszcze korzystać to nowa ścieżka i chodnik gotowe są na budowanej łącznicy Bohaterów Monte Cassino z ul Kośnego. Do tego dochodzi nowy most na Wyspę Bolko (im. Joachima Halupczoka) oraz wyremontowany most im. Sendlerowej, które także dedykowane są rowerom.

Rozpoczęły się z kolei prace nad ciągiem pieszo-rowerowym mającym powstać w ciągu ulic Tysiąclecia, Grudzickiej i Morcinka oraz przy ul. 1 Maja. Na pierwszej z tych inwestycji pojawił się już ciężki sprzęt i przebudowywany jest odcinek między ul. Wschodnią, a Nowowiejską.

Prace trwają także przy ul. Krapkowickiej. W pierwszym etapie powstanie kanalizacja deszczowa i w związku z tym do początku października między ulicą Bolkowską, a salonem samochodowym ruch będzie zamknięty.

– Ulica Bolkowska będzie teraz jednokierunkowa i można w nią wjechać tylko od strony ulicy Prószkowskiej. Natomiast kierowcy jadący ulicą Krapkowicką od strony ulicy Spychalskiego do ulicy Prószkowskiej mogą dojechać ulicą Dworską, która jak dotychczas jest drogą dwukierunkową – tłumaczy rzecznik prasowy MZD, Adam Leszczyński.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Krapkowickiej rozpoczynać będzie się przy skrzyżowaniu z ulicą Bolkowską. Następnie poprowadzi na południe, by rozwidlić się w okolicach salonu samochodowego. W ramach inwestycji wykonany zostanie wjazd w istniejącą drogę, prowadzącą do Politechniki Opolskiej. Druga nitka będzie biec wzdłuż ulicy Krapkowickiej do skrzyżowania przy stacji paliw.

Najnowsze artykuły