Koszykarze zachowali szansę na udział w play off

Po trzech porażkach z rzędu wreszcie koszykarze I ligowego Weegree AZS-u Opole zagrali dobre spotkanie pewnie pokonując Turów Zgorzelec 112:88. O losach meczu zdecydowały pierwsza i trzecia kwarta, które opolanie wygrywali odpowiednio 35:18 i 32:19. Z kolei w kwartach “parzystych” goście triumfowali przewaga trzech punktów.

9:0 i 21:8 po nieco ponad 5 minutach gry mocno zdeprymowało gości a opolanom pozwoliło spokojnie prowadzić swoje akcje. Jak zwykle mocnym punktem był nasz kapitan Adam Kaczmarzyk (22 pkt. w całym meczu)  a na tle rywala na wiele mógł sobie pozwolić center Michał Jodłowski, który zdobył najwięcej punktów dla Weegree bo 23. Wszyscy zawodnicy trenera Roberta Skibniewskiego mieli okazję zapisać punkty w tym spotkaniu. W połowie drugiej kwarty po rzucie Huberta Pabiana zrobiło się 50:26 a do przerwy 58:44. Fantastyczny moment gry akademicy zanotowali między 24 a 26 minutą spotkania notując serię 11:0, która pozwoliła im wyjść na prowadzenie 81:52 a trenerowi dała możliwość pozostawienia na parkiecie zawodników, którzy mniej czasu spędzają na boisku.

Ostatni mecz fazy zasadniczej nasza drużyna rozegra już w najbliższą środę w Tychach z GKS-em. Początek godzina 18:00.