Seria ligowych porażek Gwardii trwa

Od 18 lutego czekają na wygraną szczypiorniści KPR-u Gwardii Opole w PGNiG Superlidze. Dziś doznali piątej porażki z rzędu ulegając w Tarnowie Unii 24:31. Już do przerwy gospodarze wypracowali sobie trzy bramki przewagi (14:11). Oczywiście głównym powodem słabszej postawy opolan są liczne kontuzji zawodników z podstawowego składu, do których ostatnio dołączył Andrzej Widomski co znacznie osłabia siłę ataku zespołu Rafała Kuptela.

Niestety także sportowo w Tarnowie na wynik złożyły się liczne wykluczenia dwuminutowe, 6 przy 2 zespołu gospodarzy a także liczba niecelnych rzutów, których Gwardia zaliczyła aż 15 przy ledwie 8 Unii. Pierwsze minuty były wyrównane i nasza drużyna po rzucie Mateusza Wojdana prowadziła 4:3 ale chwilę później było już 6:4 do Unii a po trafieniu Keisuke Matsuury 11:7.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie wychodząc w 40-ej minucie na prowadzenie 20:14. Opolanie na moment zmniejszyli straty do trzech goli, ale znakomita postawa bramkarzy Unii oraz ich szybkie kontry między 50 a 55 minutą znów powiększyły przewagę gospodarze.

W środę 5 kwietnia o 19:00 w Opolu Gwardia podejmie Wisłę Płock.