Wyjazdowa wygrana Odry nad Sandecją 2:0

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła w 1 lidze Odra Opole. Nasza drużyna na zakończenie 22. kolejki spotkań pokonała na boisku w Niepołomicach Sandecję Nowy Sącz 2:0.

Bramki dla naszego zespołu padły w 21 minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Rafała Niziołka i w 48 minucie po strzale Wojciecha Kamińskiego.

Gospodarze na początku meczu stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje i byli bliscy prowadzenia w 12 minucie. Odpowiedź Odry mogła była błyskawiczna. Za faul w polu karnym sędzi podyktował jedenastkę, ale rzutu karnego egzekwowanego dwa razy ! (w obu przypadkach bramkarz gospodarzy za szybko puścił linie bramkową i sędzia nakazał powtórkę)  nie wykorzystał w 18 i 19 minucie Hiszpan Borja Galan.  Na szczęście do trzech razy sztuka. Tym razem do jedenastki podszedł doświadczony Rafał Niziołek i delikatnym technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce przy prawym słupku.

Znakomicie ułożył się dla niebiesko-czerwonych początek drugiej połowy. Już pierwsza akcja zainicjowana lewą stroną przyniosła gola. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Wojciech Kamiński i piłka wpadła do bramki tuż obok lewego słupka bramki gospodarzy. Opolanie od tego momentu bardzo mądrze się bronili i nie pozwolili właściwie na przeprowadzenie groźniejszej akcji przez gospodarzy odnosząc zasłużone 6. zwycięstwo w sezonie.

Odra dzięki tej wygranej oddaliła się od strefy spadkowej. OKS ma 22 punkty i awansował na 14. miejsce w tabeli. Za Odrą Resovia 21 pkt. a w strefie spadkowej Chojniczanka 19, Sandecja i Skra po 18 pkt.