Ulicami Reymonta i Kołłątaja mamy jeździć w obydwu kierunkach

W związku z budową Centrum Przesiadkowego Opole Główne szykują się zmiany w ruchu. Po jednokierunkowych do tej pory ulicach Kołłątaja i Reymonta będzie można poruszać się w obydwu kierunkach.

Miejski Zarząd Dróg ogłosił w tej sprawie przetarg na opracowanie dokumentacji. – Dopiero kiedy taka dokumentacja powstania będziemy mogli powiedzieć dokładniej, jak zmienią się te dwie ulice ze ścisłego centrum miasta. Zobaczymy jakie rozwiązania zaproponuje zwycięzca przetargu – tłumaczy rzecznik MZD Adam Leszczyński.

Wiadomo, że zmiany mogą być konieczne na skrzyżowaniach ul. Reymonta z ul. Targową, ul. Damrota i ul. Kościuszki, ul. Ozimskiej z ul. Piwną i ul. Podgórną oraz ul. Kołłątaja z ul. Kościuszki i ul. Damrota.

Ponadto zakładana jest korekta istniejącej sygnalizacji na skrzyżowaniach  ul. 1 Maja z ul. Reymonta i ul. Kołłątaja oraz na skrzyżowaniu ul. Ozimskiej z ul. Reymonta. Sygnalizacja na terenie całego obszaru ma być ze sobą skoordynowana.

Ruch dwukierunkowe miałby zostać wprowadzony również na odcinku ul. Ozimskiej między ul. Reymonta i ul. Kołłątaja. Zmiany są konieczne, aby lepiej wykorzystać potencjał centrum przesiadkowego i pozwolić na zatrzymywanie się w pobliżu dużej liczby autobusów MZK.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły