W Filharmonii Opolskiej na każdy dzień weekendu przygotowano co innego

Gorąco polecamy wydarzenia artystyczne zaplanowane na najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej. Nie tylko dlatego, że w każdym z trzech dni tego okresu będzie działo się coś zupełnie różnego.

Ten czas zainaugurowany zostanie (godz. 19) „Baletem po hiszpańsku”. Poza orkiestrą FO zaprezentuje się wówczas gitarzysta Łukasz Kuropaczewski i dyrygent Jose Maria Florencio. W programie usłyszymy utwory Emmanuela Chabriera (Espana), Joaquina Rodrigo (Concierto de Aranjuez), Manuela de Falli (II suita z baletu Trójkątny kapelusz) i Alberta Ginastery (Suita z baletu Estancia).

Więcej -> https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/balety-po-hiszpansku/

Następnego dnia będzie już nieco kameralniej, gdyż o godz. 19 na scenie klubowej pojawi się Gosia Sacała. Ta wyjątkowa artystka, performerka, autorka piosenek, YouTuberka i przedsiębiorczyni przedstawi swój autorski materiał „Oczarowanie” śpiewając i grając na piano. Towarzyszyć jej będą Paulina Ochrymczuk (perkusja, piano) oraz Dawid Muszczyński (piano, gitara, perkusja)

Więcej -> https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/oczarowani-gosia-sacala-autorsko/

Najbliższa niedziela to z kolei zajęcia muzyczne dla dzieci „Power of melody”. Jest to cykl rodzinnych spotkań muzyczno-plastycznych, prowadzonych w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. W godz. 10-11.30 to czas zarezerwowany dla maluchów do lat 2, natomiast zaraz potem rozpoczną się zajęcia dla grupy 3-7 lat.

Więcej -> https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/zajecia-muzyczne-dla-dzieci-74/