Wyjątkowe jasełka wyjątkowych aktorów [ZDJĘCIA]

To będą niezapomniane jasełka przygotowane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną z Fundacji L’Arche.

Próby do przedstawienia „Dzisiaj w Betlejem” odbywają się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.  Przedstawienie – podobnie jak w ubiegłym roku – realizowane jest pod opieką artystyczną Barbary Lach.

– W porównaniu z poprzednim rokiem było trochę zmian i należało naszych aktorów na nowo oswoić z tekstem. Zwłaszcza, że doszły nowe osoby, w tym dwie dziewczynki z chmielowickiego Domu Dziecka – opowiada aktorka. –  Bardzo się wszyscy polubiliśmy. Oni mają wyjątkowy dowcip i często doprowadzają mnie do szczerego śmiechu. Pokazują, że można się śmiać także z rzeczy, które z pozoru nie wydają się do końca fajne. I nie chodzi o wyśmianie kogoś, ale radość z wydobywania specyficznego poczucia humoru. Gdy rok temu zaczynaliśmy nasze spotkania mówiłam, że trochę się ich boję, tymczasem strach został szybko przełamany. Myślę sobie, że gdyby za rok nie chcieli ze mną pracować, byłoby mi bardzo smutno – dodaje.

W jasełkach uczestniczą nie tylko wolontariusze Fundacji L’Arche Opole, ale także asystenci osób niepełnosprawnych, dzieci (także z Domu Dziecka), a także niepełnosprawny aktor Jan Kaleta.

Pokaz dla szerszej publiczności odbędzie się  jutro (14 stycznia) o godz. 15.30 w parafii św. Karola Boromeusza w Opolu na Chabrach.

– Celem naszych jasełek jest integracja społeczna osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale także promocja fundacji oraz tych aktorów, którzy naprawdę potrafią dać od siebie innym bardzo dużo – mówi Monika Grabowska z zarządu Fundacji L’Arche. – Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym sponsorom, a także udzielającemu nam gościny Teatrowi Lalki i Aktora oraz wspaniałej pani Basi Lach – dziękowała.

Najnowsze artykuły