13,5 miliona na zielone Opole

Tysiące drzew, jeszcze więcej krzewów, place zabaw, boiska – taka perspektywa rysuje się nam w centrum miasta już w przyszłym roku!

Unijna dotacja jest podwójna. Po pierwsze przeznaczona będzie na rewitalizację południowo-zachodniej części terenu kamionki Piast, gdzie powstaną m.in. place zabaw, boiska, punkty widokowe i altany, wybieg dla psów. Po drugie nasadzone tam zostanie około 5 tysięcy drzew i 100 tysięcy krzewów wzdłuż 70 ulic, skwerów i placów Opola. Nasadzeniami objęte zostaną ulice w centrum miasta i w oddalonych dzielnicach, a także ronda i place.

– Tego oczekują wszyscy opolanie. Będzie bardzo dużo przestrzeni zielonej i rekreacyjnej – mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola. – Piękne ścieżki parkowe – piesze i rowerowe – place zabaw, boiska dla dzieci, teren dla nurków oraz siłownia plenerowa.

– Chciałbym, aby z nowych terenów opolanie mogli korzystać już w 2020 roku. Opole będzie jeszcze bardziej zielone – cieszy się prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Cały projekt wart jest prawie 18 mln złotych (dotacja unijna to 85%). Pieniądze znajdują się w dyspozycji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Najnowsze artykuły