Miasto pomaga przedsiębiorcom w trudnym czasie epidemii. Jest specjalna uchwała

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta, która wyjątkowo odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, zmieniono uchwałę w sprawie zasad wynajmowania lokali użytkowych należących do Miasta Opola. Wszystko, aby pomóc im w trudnym czasie epidemii.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.: „W związku z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Prezydent Miasta Opola, na uzasadniony wniosek najemcy komunalnego lokalu użytkowego może zwolnić najemcę z obowiązku ponoszenia opłat czynszowych w okresie od 14 marca 2020 r. do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego. Powyższe dotyczy najemców lokali użytkowych, którzy nie mogli w wyżej wymienionym okresie prowadzić w lokalu działalności gospodarczej”.

– Za nami krótka i konkretna sesja Rady Miasta, a wszystko z uwagi na nadzwyczajne okoliczności. To bardzo ważna uchwała dla opolskich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że pozwoli im przetrwać trudny czas związany z szerzącym się koronawirusem. Wszystkim nam przecież zależy, aby uniknąć szerszych zwolnień i rejestracji osób bezrobotnych, czy likwidacji podmiotów gospodarczych, które działają na terenie miasta – tłumaczył prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły