MOSiR przypomina: Obiekty sportowe otwarte są dla wszystkich

Od 4 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył część obiektów sportowych w Opolu. Większość czasu spędzają na nich kluby sportowe, jednak mieszkańcy także mogą z nich skorzystać.

Otwarte zostały już:

  • Orlik przy ul. Czaplaka
  • Orlik przy ul. Bielskiej
  • Orlik przy ul. Kani (Czarnowąsy)
  • Stadion lekkoatletyczny – część zewnętrzną
  • Centrum Sportu

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, ponowne otworzenie tych obiektów wiązało się z wprowadzeniem pewnych obostrzeń. W jednym momencie może na nich przebywać do sześciu osób, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ponadto szatnie i prysznice nie są dostępne.

Z otwartych przez MOSiR obiektów sportowych korzystają głównie kluby sportowe, które na ich użytkowanie mają zawarte umowy. Nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawić się na nich także mieszkańcy Opola. Stadion lekkoatletyczny dostępny jest dla indywidualnych biegaczy od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-14:00 i 19:00-20:00. W soboty natomiast 14:00-20:00, a w niedziele 8:00-20:00.

To samo tyczy się Orlików, na których od poniedziałku do piątku przez większość czasu trenują kluby, ale także są dostępne dla mieszkańców. Zalecany jest kontakt telefoniczny z opiekunami poszczególnych obiektów sportowych w celu ustalenia godziny. Możliwa jest także rezerwacja, której koszty określa cennik dostępny na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – KLIK.

Najnowsze artykuły