Opole śmiecioodpowiedzialne! Ekologiczna akcja w CH Solaris i Karolinka

Przynieś elektroodpady (małe urządzenie AGD lub elektroniczne) do mobilnego punktu zbiórki, dziś (20.10) w CH Solaris Center, a jutro (21.10) w CH Karolinka, i zabierz do domu sadzonkę wrzosu oraz ekobombę ogrodnika do stworzenia własnej łąki kwietnej. 

Segregacja odpadów to zagadnienie będące priorytetem, jeśli chodzi o obszar gospodarki odpadami komunalnymi. Okazuje się jednak, że problematyczne bywa właściwe skategoryzowanie śmieci i wrzucenie do odpowiednich pojemników, dlatego tak ważne są akcje edukacyjne i propagujące wiedzę w tym zakresie. W Opolu ruszył cykl angażujących działań oraz pokazów edukacyjnych pod hasłem „Śmiecioodpowiedzialni”. Akcję zorganizowano we współpracy z Zakładem Komunalnym. W jej ramach, wszyscy klienci będą mogli dołączyć do zbiórki elektrośmieci. W zamian, pierwsze 100 z nich otrzyma miododajne rośliny. Wszyscy chętni będą również mogli wziąć udział w zabawach i quizach z nagrodami, ćwicząc właściwe nawyki.

Mobilny punkt zbiórki w Solaris Center (20 października) jest zlokalizowany na poziomie -1, tuż obok sklepu Lidl. Zakład Komunalny w Opolu ustawił tam specjalne pojemniki na zbiórkę małych i średnich elektroodpadów. Strefa edukacyjna ustawiona jest w tym samym miejscu.  W Karolince (21 października) mobilny punkt będzie zlokalizowany przy wejściu do centrum handlowego od strony sklepu 4F, w pobliżu apteki. Małe i średnie elektroodpady przynosimy na stoisko. Strefa edukacyjna ustawiona będzie w tym samym miejscu. Na parkingu przed Karolinką w godzinach od 12.00 do 15.00 będzie też można zobaczyć, jak działa śmieciarka firmy Remondis Opole. Dodatkowo w tym samym miejscu stanie kontener na większe elektroodpady. Informacje o wydarzeniu, quizy i materiały edukacyjne oraz regulamin zbiórki dostępne są na stronie: www.smiecioodpowiedzialni.pl.

 Akcja „Śmiecioodpowiedzialni” to kolejne angażujące wydarzenie edukacyjne w naszych galeriach. W ramach inicjatywy chcemy zachęcać do zmiany z pozoru drobnych, codziennych nawyków oraz edukować, szczególnie w kwestiach nieoczywistych czy problematycznych. Wraz z naszym partnerem, Zakładem Komunalnym w Opolu, będziemy m.in. odpowiadać na pytania, dlaczego warto segregować odpady oraz jak poprawnie to robić. Powiemy też, co robić z kłopotliwymi odpadami, czyli tymi, które nie nadają się do recyklingu. Podzielimy się również inspirującymi ciekawostkami – mówi Aleksandra Mastalerz, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

 

Akcja obejmuje 14 galerii handlowych NEPI Rockcastle w całej Polsce.

Recykling tworzyw sztucznych w Polsce wynosi od 27 proc. do nieco ponad 30%, jednak według badań realnie nie przekracza on 10%. Zgodnie zaś z wymogami unijnymi, do 2030 roku jako kraj powinniśmy osiągnąć 60% recyklingu. Od lipca 2017 roku w Polsce wdrażany jest Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO). Obliguje on gminy do poprawy w zakresie standardów dbania o selektywną zbiórkę śmieci. I choć według najświeższych badań 96% Polaków deklaruje, że sortuje odpady, to w praktyce temat segregacji budzi wciąż liczne wątpliwości, jak choćby te dotyczące prawidłowego wyboru kosza dla danego odpadu.

Najnowsze artykuły