Pierwsze karty w spółce “OKS Odra” zostały odkryte

Trwa proces rejestracji spółki miejskiej “OKS Odra”, która ma poprowadzić I-ligowy klub piłkarski. Przy akceptacji rady miasta powołał ją prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Przedstawiono kandydatów do rady nadzorczej i na stanowisko prezesa.

Kapitał zakładowy spółki ma wynosić 100 tys. zł. Spółka będzie miejska. Jej wyłącznym udziałowcem ma być miasto, choć docelowo w przyszłości może dojść do sprzedaży udziałów w klubie. Na poniedziałek 9 grudnia zostało zwołane walne zebranie członków Stowarzyszenia „OKS Odra”, które od ponad 10 lat prowadzi nasz klub piłkarski.

Głównym punktem będzie głosowanie członków stowarzyszenia nad przekazaniem wszelkich spraw związanych z jego funkcjonowaniem do spółki miejskiej, którą przy akceptacji rady miasta powołał prezydent Wiśniewski. Według planów od rundy wiosennej Odra ma już funkcjonować jako spółka.

Zaprezentowano osoby, które mają zarządzać spółką.

– Chciałbym, żeby na czele klubu w roli prezesa stanął Tomasz Lisiński i będę go rekomendował – mówił prezydent Wiśniewski na konferencji prasowej, na której były przedstawiane założenia spółki i plan działań na najbliższe tygodnie. – Zna on klub od każdej strony. Ma wielkie serce do sportu, piłki nożnej i Odry.

Mający 38 lat Lisiński z Odrą związany jest przez większość swojego życia. Jest wychowankiem opolskiego klubu, występował w drużynach młodzieżowych, a także w pierwszej drużynie Odry na poziomie I i II ligi. Niezwykle ważną rolę odegrał w 2009 roku. Wówczas Odra zbankrutowała i musiała się odbudowywać od IV ligi jako „Oderka”. Tomasz Lisiński występował wówczas w roli piłkarza (karierę sportową wskutek kontuzji kolana zakończył w 2011 roku), ale też działacza. Był przez dwa lata wiceprezesem i miał duży udział w organizacyjnym odbudowaniu klubu. Przez ostatnich 11 lat był zatrudniony w urzędzie miasta, a przez ostatnie dwa i pół roku pełnił rolę naczelnika Wydziału Sportu.

Przedstawiono też kandydatów do rady nadzorczej. Rekomendację otrzymały trzy osoby: Natalia Gaweł, Mirosław Romanowicz i Janusz Wysocki. Pani Natalia jest prawnikiem, a Mirosław Romanowicz to członek zarządu Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA – głównego sponsora klubu. Osobą bardzo dobrze znaną opolskim kibicom jest natomiast Janusz Wysocki. Przez wiele lat był związany z Odrą. Przez sześć i pół roku był jej prezesem, pomagał też innym osobom, które kierowały klubem. W środowisku sportowym cieszy się on dużym szacunkiem.

Najnowsze artykuły