Pierwszy, historyczny bieg przypadł uczestnikom do gustu

Zwycięstwem Dawida Mazurkiewicza i Marzeny Boczkowskiej zakończył się 1 Bieg Morsa o Puchar Zakładu Komunalnego. Najważniejsza była jednak zabawa, uśmiech i aktywne spędzenie czasu. Po biegu śmiałkowie wskoczyli do lodowatej wody.

250 startujących w rożnym wieku, zarówno kobiet jak i mężczyzn, biegaczy wraz z czworonogami oraz zwolenników nordic walking z Opola i całego regionu przyciągnął pierwszy Bieg Morsa, połączony z “morsowaniem”. Zawodnicy rywalizowali na trasie 4,5 km wiodącą wokół Kąpieliska Bolko i Zakładu Komunalnego, zarówno asfaltową drogą, jak i przełajową.

– Bardzo dobry pomysł z takim połączeniem, trasa malownicza i nawet błoto w niektórych miejscach nie przeszkadzało. Przynajmniej coś się na trasie działo. Super pomysł z biegiem o tej porze roku i w kolejnej edycji na pewno wystartuję – mówiła pani Ania z Opola.

– Dla mnie trasa była idealna, bo lubię połączenie asfaltu i biegu przełajowego. Zaliczyłem upadek, ale zdołałem się pozbierać i nie dałem sobie odebrać podium – mówił trzeci na mecie Arkadiusz Ossowski z Głogówka.

Najszybszy na trasie okazał się Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka, który uzyskał czas 14,59 minuty. O 27 sekund wyprzedził Michała Strzelczaka (KM Straży Pożarnej Opole) i o 39 sekund Ossowskiego. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety minęła Marzena Boczkowska z Lewina Brzeskiego, z wynikiem 18,42 minuty (20. lokata w klasyfikacji generalnej). Druga była Barbara Miler z Opola (20,09 min), a trzecia Małgorzata Domańska z Lewina Brzeskiego (20,42 min).

Wszyscy uczestnicy odebrali okolicznościowe medale, a do najlepszych trafiły statuetki i drobne upominki od organizatorów. Tymi byli: MOSiR Opole, Zakład Komunalny w Opolu, Morsy Opole Aktywni, Wieczorne bieganie w Opolu, Klub Biegowy Odra Opole, Time-Sport.pl i Profi-Art.

SPRAWDŹ WYNIKI

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/2578803919029105/

Najnowsze artykuły