Profilaktyka w formie sztuki. Fundacja „Horyzont” zachęca do udziału w dwóch konkursowych wydarzeniach

Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie “Horyzont” zaprasza do udziału w XI Opolskim Festiwalu Spektakli Profilaktycznych pt. „Maski zostawimy na scenie” oraz w IV Konkursie Plastycznym na plakat profilaktyczny. Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane do 4 grudnia br.

Celem festiwalu teatralnego jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia własnych scenariuszy przedstawień wraz z nauczycielami i wychowawcami, po to by przekonać do zdrowego stylu życia bez uzależnień siebie oraz swoich rówieśników.

– Jestem przekonany, że najlepszą formą profilaktyki jest przekazywanie wiedzy w formie “dzieci – dzieciom”. Tematyka uzależnień jest bardzo szeroka, dlatego zostawiamy dzieciom i młodzieży wybór. Ten festiwal będzie doskonałym podsumowaniem lekcji profilaktyki w naszym mieście – mówi Wojciech Zabrocki, Prezes Fundacji “Horyzont”.

Gala finałowa wydarzenia odbędzie się 15 grudnia o godzinie 10.00 w Teatrze EkoStudio.

W konkursie na plakat uczestnicy także dotykać będą tematu uzależnień.

– Konkurs na plakat profilaktyczny dotyczy szerokiego zakresu profilaktyki i problemów z którymi dzieci i młodzież borykają się w codziennym życiu . O czym dzieci i młodzież chcą rozmawiać, jakie problemy są przez nich doświadczane i przeżywane i jakie widzą zagrożenia, to właśnie tematyka konkursu – dodaje Zabrocki.

Do udziału w konkursach mogą przystąpić uczniowie ze szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i 5-8 oraz uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, a także  placówek wsparcia dziennego. Dla uczestników organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Redakcja Czasu na Opole objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Najnowsze artykuły