Strażacy grają razem z WOŚP

Strażacy Komendy Miejskiej PSP w Opolu włączają się w 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie można ich spotkać w sercu miasta, ale i wylicytować wyjątkowy przekazany przez nich voucher.

Przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci i dorosłych. Weźmiemy udział w “miasteczku służb”, które zlokalizowane będzie na placu Wolności w Opolu – informuje kpt. Paweł Kolera z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu. – Będzie można zapoznać się ze sprzętem, z jakiego korzystają strażacy podczas działań ratowniczych (w tym również nowości), obejrzeć pojazdy, zrobić sobie zdjęcie, przejść przez zadymiony namiot z kamerą termowizyjną lub poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Nie lada atrakcją będzie przekazany przez komendę voucher, który pojawi się wśród przedmiotów licytowanych na scenie głównej.

Zwycięzca licytacji będzie mógł spędzić dzień ze strażakami naszej komendy (JRG 1 i JRG 2), zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem jednostek, obejrzeć sprzęt oraz wziąć udział w doskonaleniu zawodowym – podkreśla kpt. Kolera. 

Opolscy strażacy będą także uczestniczyć w finale WOŚP organizowanym w Dąbrowie, gdzie zaprezentują pokaz ratownictwa technicznego w przypadku wypadku komunikacyjnego.

fot. kpt. Łukasz Nowak/KM PSP Opole

Najnowsze artykuły