Trwają ostatnie przygotowania do Festiwalu

Stolica Polskiej Piosenki przygotowuje się do wielkiego święta. Od czwartku Opole będzie żyło festiwalem, który po raz trzeci w historii odbędzie się we wrześniu.

Podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki zupełną nowością będzie muzyczna instalacja „Przebojowe Opole”. Na specjalnie zaprojektowanej ściance, oprócz pamiątkowego zdjęcia, będzie można bawić się w rytm festiwalowych przebojów. Imprezą muzyczną będzie żyć cała ulica Krakowska, na której rozpoczęło się dziś strojenie w barwach miasta oraz w rytmie festiwalu.

W sobotę o 11:00 na Rynku zostanie odsłoniętych 6 nowych gwiazd w Alei na Rynku: Jacka Lecha – wokalisty Czerwono-Czarnych, Mieczysława Fogga, Jarosława Kukulskiego, Anny Jurksztowicz, Izabeli Trojanowskiej i Rafała Bryndala. Przed uroczystością wszystkie gwiazdy, które są już w alei, poddane zostaną renowacji.

Wieczory festiwalowe na Rynku będą upływać pod znakiem Strefy Widza, czyli wspólnego, plenerowego oglądania transmisji KFPP na ekranie telebimu. Oglądaniu towarzyszyć będą konkursy z nagrodami.

W sobotni wieczór na Rynku w ramach Opolskiej Rewii Gwiazd wystąpią na żywo: Kombi, Halina Frąckowiak, Czerwone Gitary, Trubadurzy, K.A.S.A., Andrzej Rosiewicz, Patrycja Runo i Marlena Drozdowska. Gospodarzem koncertu będzie Ryszard Makowski, a całość zostanie wyemitowana na żywo w TVP1.

Najnowsze artykuły