W Grudzicach trwa festyn dla #nieduzegowojtka. Warto przyjść rodzinnie

Animacje dla najmłodszych, pokazy i występy, słodki poczęstunek oraz licytacje – atrakcje dla całych rodzin czekają na opolan podczas festynu przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach. Impreza ma charakter charytatywny – pieniądze zebrane podczas wydarzenia wesprą 8-letniego Wojtusia Feliksa.

W programie imprezy znalazły się także między innymi: pokaz wicemistrza Polski we freestyle footballu Pawła Skóry, występy dzieci szkolnych i przedszkolnych, koncerty zespołów wokalnych oraz grudzickiej Orkiestry Dętej  czy pokaz mażoretek. Nie brakuje także rozmaitych zabaw.

Wojciech Feliks ma 8 lat, jednak wskutek zdiagnozowanych wad wrodzonych jest znacznie niższy od rówieśników – ma zaledwie 85 cm wzrostu i waży 13,5 kg. Jego układ kostny jest inaczej zbudowany. Wojtek ma krótsze rączki i nóżki. Wynika to z zaburzenia wzrostu kości i jednego z rodzajów niskorosłości. Aby chłopiec mógł chodzić, potrzebna jest pilna operacja zaplanowana na sierpień.

“Pośpiech z operacją jest konieczny, bo nogi ustawiają się w nieprawidłowy sposób, co znacząco pogarsza jego stan zdrowia i Wojtek skarży się na ból! Termin operacji w Paley European Institute w Warszawie został wyznaczony na sierpień 2023 roku – do czerwca muszę wpłacić 20% potrzebnej kwoty! Specjalistyczna operacja, którą ma przeprowadzić dr David Feldman, zapobiegnie nie tylko postępowi choroby, nadwyrężaniu stawów biodrowych, kolanowych czy kręgosłupa, ale pozwoli mojemu synowi wykonywać wiele codziennych czynności, które dziś są poza jego zasięgiem!” – czytamy na stronie zbiórki.

Wesprzeć Wojtka będzie można podczas dzisiejszego festynu, ale również włączając się internetową zrzutkę na stronie: https://www.siepomaga.pl/wojciech-feliks

Najnowsze artykuły