Zmiany na Katedralnej i Szarych Szeregów

W poniedziałek. 4 listopada, zmienia się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Katedralnej z Książąt Opolskich. Pojedziemy też kolejnym nowym odcinkiem głównej drogi osiedla AK.

Prace w centrum miasta nieopodal Placu św. Sebastiana zbliżają się ku końcowy. Aktualnie trwa wyrównywanie nawierzchni na skrzyżowaniu przy opolskiej Katedrze. Po tym jak usunięto asfalt i odsłonięto bruk drogowcy muszą poprawić zabytkową kostkę, która została naruszona przez ciężki sprzęt.

Robotnicy zakończyli już pracę na części skrzyżowania od strony kanału Młynówka. Teraz przenoszą się bliżej Placu Sebastiana. W efekcie zamknięty będzie fragment Katedralnej od placu do Książąt Opolskich wraz z niewyremontowaną częścią skrzyżowania.

Kierowcy jadący od strony ul. Kominka i Sądowej wciąż będą musieli wjeżdżać w ul. Konopnickiej i dalej ulicą Baldego do Katedralnej. Potem w zależności od potrzeb można jechać albo w kierunku Piastowskiej, albo Koraszewskiego na Rynek i wreszcie bezpośrednio na skrzyżowanie z Książąt Opolskich. Oczywiście bez możliwości jazdy w stronę placu św. Sebastiana.

Jadąc od strony ul. Piastowskiej będzie można skręcić tylko w lewo w ul. Książąt Opolskich. Ulica ta będzie jednokierunkowa. Taka organizacja ruchu może potrwać około dwa tygodnie.

Trwają także prace na ul. Szarych Szeregów. Od jakiegoś czasu można nią jeździć od skrzyżowania z ul. Sosnkowskiego, aż do szkoły podstawowej. Na dniach ruch wróci na odcinek od szkoły do ul. Batalionu “Zośka”.

Robotnicy przenoszą się z kolei na fragment między ul. Batalionu “Zośka”, a ul. Zawiszaków. Wjazd w obie te ulice będzie zapewniony. Zamknięty będzie natomiast wjazd w Skautów Opolskich od strony Szarych Szeregów. Mieszkańcom pozostanie droga od strony Pużaka.

Wykonawca zwraca się jednocześnie do mieszkańców, aby nie parkować na Szarych Szeregów (między ulicami Batalionu “Zośka” a Zawiszaków) już od poniedziałku. Dzięki temu łatwiej będzie przygotować teren budowy i rozpocząć prace.

Najnowsze artykuły