Dzisiaj autobusami MZK jeździmy za darmo. Potrzebny tylko dowód rejestracyjny

Dzisiaj ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji jeździmy autobusami MZK za darmo! Pamiętajcie tylko, że należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu, którego jesteśmy właścicielem lub właścicielem. Samochód musi oczywiście posiadać aktualny przegląd.

Tydzień bez samochodu to cykliczne wydarzenie nie tylko w Polsce, które  z roku na rok coraz lepiej promuje „zeroemisyjną mobilność”. Najlepiej służy temu promocja promocja ruchu rowerowego, pieszego oraz użytkowania niskoemisyjnego transportu publicznego.

– To dobry czas, by mieszkańcy Opola aktywnie korzystali z powstających każdego roku w mieście ścieżek rowerowych oraz pozostałej infrastruktury rowerowej, w tym np. nowego mostu rowerowego im. Joachima Halupczoka, czy zmodernizowanego mostu im. Ireny Sendlerowej na Wyspę Bolko. Uzupełnieniem naszej oferty są także rowery miejskie. No i oczywiście komunikacja miejska, w którą zainwestowaliśmy w ostatnich latach grubo ponad 100 milionów. Dzisiaj zapraszam do opolskich autobusów za darmo – mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Przypominamy, że od kilku lat w Opolu obowiązują “darmowe piątki”. Wtedy na tych samych zasadach co dzisiaj możemy jeździć miejską komunikacją za darmo. Pamiętajcie o tym!

 

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły