IAV Polska otworzyło swoje biuro w Opolu

Dziś (25 września) IAV Polska otworzyła nowe biuro w Opolu. W przyszłości będzie ono również siedzibą firmy. Dzięki tej inwestycji firma chce wzmacniać swoją działalność jako międzynarodowy dostawca usług dla rozwoju w Europie Wschodniej. IAV pracuje dla tak dużych marek jak Porsche, Audi czy Bugatti.

Nowe biuro w Opolu ma zapewnić dalszy dostęp do nowych pracowników na polskim rynku. Ponadto IAV Polska planuje rozszerzyć swoje kompetencje w zakresie testowania pojazdów oraz rozwoju elektroniki i oprogramowania, a także zarządzania projektami.

Mamy już wielu dedykowanych inżynierów rozwoju w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym we Wrocławiu. Inwestycja w nową lokalizację w Opolu jest ważnym elementem naszej strategii rozwoju w Europie Wschodniej. Dzięki rozbudowie naszych mocy produkcyjnych w Opolu możemy również podnieść jakość naszych usług i poszerzyć naszą wiedzę techniczną. Jednocześnie mamy dodatkowy punkt kontaktowy obok tętniącej życiem metropolii Wrocławia – mówi Ralf Minow, Dyrektor Zarządzający IAV Polska.

Z kolei Simon Heine, Prezes IAV Polska, dodaje:

Jestem przekonany, że w nowej lokalizacji znajdziemy wykwalifikowanych pracowników. W przeszłości byliśmy w stanie obsadzić obiecujące stanowiska już po krótkim czasie. Dobrze wykształcone młode talenty są szczególnie silne na rynku pracy w Polsce. Z niecierpliwością czekam na nowy impuls, który przyniosą ze sobą i jestem pewien, że duch rozwijającego się młodego zespołu dotrze również do IAV w Berlinie.

IAV Polska specjalizuje się w zarządzaniu i wsparciu projektów, testowaniu pojazdów oraz rozwoju elektroniki oprogramowania. Zgodnie z prognozami, w polskim oddziale będzie zatrudnionych 160 osób. Firma liczy, że do 2025 roku liczba pracowników wzrośnie do ponad 300.

 

Najnowsze artykuły