Środowy remis i wygrana

Z dobrej strony pokazali się pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej w meczu z Niedźwiadkami z Przemyśla. Podopieczni Roberta Skibniewskiego przez trzy kwarty byli zdecydowanie lepsi od rywali wygrywając je kolejno: 30:24, 26:12 i 24:20. Dopiero w ostatniej części gry gry wynik był praktycznie rozstrzygnięty a na parkiecie pojawili się mniej grający i mniej doświadczeni zawodnicy rywale wygrali kwartę 27:17. Ostatecznie zespół z Opola triumfował 97:83.

Najwięcej punktów po 21 zdobyli dla naszej drużyny Jakub Kobel i Adam Kaczmarzyk zaś Kareem Reid 18 pkt. W 10-ciu do tej pory rozegranych meczach akademicy odnieśli pięć zwycięstw i zanotowali 5 porażek i zajmują 9 miejsce w ligowej tabeli.

W futsalowej ekstraklasie pierwszy w tym sezonie remis zanotował Dreman. Opolsko-komprachcickie “tygrysy” podzieliły się punktami z ‘czerwonymi smokami” z Pniew. Gospodarze do przerwy przegrywali 0:1 po dość kuriozalnym golu samobójczym naszego bramkarza Dawida Lacha. Na 9 minut przed końcem meczu było już 3:1 dla Dremana, ale błędy w końcówce spowodowały, że goście zdołali wyrównać. Opolanie po 11-tu rozegranych spotkaniach z 22. punktami zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli.