Tajemnice energetyki jądrowej w Salonie Opolskiej Nauki [ZDJĘCIA]

Czym różni się elektrownia atomowa od nuklearnej, jakie są mity dotyczące tej dziedziny nauki oraz do czego tak naprawdę wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie w codziennym życiu. Dziś słuchacze Salonu Opolskiej Nauki mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata atomów i nie tylko.

Za nami kolejne spotkanie w ramach cyklu Salonu Opolskiej Nauki, organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Opola. Wykład poprowadził dr inż. Grzegorz Jezierski.

Nasz gość to pasjonat świata energetyki jądrowej. Miał on okazję podzielić się swoją wiedzą oraz przemyśleniami co do tej technologii i nie tylko. Słuchacze byli bardzo zainteresowani historiami i nie zabrakło ciekawych pytań. mówił Tadeusz Jacek Rogoża, koordynator Salonu Opolskiej Nauki.

Na spotkaniu poruszono wiele tematów związanych m.in. z rozwojem przemysłu jądrowego. Prelegent zwrócił uwagę na aktualne trendy w tym zakresie. Wskazał m.in. na kwestie bezpieczeństwa oraz energetyczną przyszłość świata

Nasz gość opowiedział o tzw. małych reaktorów jądrowych. Są one nowością i mają się one za kilka lat pojawić również w Polsce. Mają one zasilać miasta na bardzo długo a ich koszt produkcji ma być mniejszy niż standardowe kopalnie węgla czy układy gazowe. Energia jądrowa to przyszłość – podkreślił Rogoża.

Kolejne spotkania w ramach cyklu zaplanowane są na 13 lutego, 12 marca i 9 kwietnia

Jakub Koziarz

Dziennikarz, autor tekstów, zajmuje się fotografią, realizacją wideo oraz montażem filmów. W Czasie na Opole zajmuje się tematami kulturalnymi, tj. promocją wydarzeń miejskich oraz ich relacjonowaniem.

Najnowsze artykuły