Bojkot TVP? Nie w Opolu [KOMENTARZ]

Rafał Trzaskowski, jeden z liderów Platformy Obywatelskiej, od kilku miesięcy zbierał podpisy pod obywatelskim  projektem likwidującym abonament i TVP Info. W czasie gdy Trzaskowski przemawiał w Sejmie argumentując słuszność likwidacji TVP info, jego kolega z PO Zbigniew Kubalańca występował jako gość w opolskiej TVP. Zresztą nie tylko on.

Od kilku dni do bojkotu TVP nawołuje prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Ma to związek z wydarzeniami ze Szczecina. Jedynym politykiem, który zabrał głos i przyłączył się do bojkotu jest poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński. A co w tym czasie robią opolscy politycy PO? Siedzą w studiu opolskiej TVP.

W dniu pogrzebu zaszczutego chłopaka Barbara Kamińska, radna miejska i była kandydatka PO na prezydenta Opola, była gościem dnia w TVP 3 Opole. Przy stole towarzyszyła jej Małgorzata Wilkos, prawicowa radna, jedna z „bohaterek” afery Ex Bono. Chodzi o fundację, która miała pomagać ofiarom przestępstw, a która to do tej pory nie potrafi wytłumaczyć się ze swoich wydatków. Dzień później, w tym samym studiu gości Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa z PO. Równie często, a może nawet częściej w TVP 3 goszczą radni Przemysław Pospieszyński oraz Tomasz Kaliszan. Im nie przeszkadza to co dzieje się wokół ich partii w TVP Info. Nie przeszkadzają paski, wyzwiska, ośmieszanie i oczernianie. Dlaczego? Może dlatego, że w Opolu mają święty spokój. Telewizja ich nie dotyka, to po co mają się wychylać. Bronić ideałów? Szyldu partyjnego? Liderów, których ta sama telewizja widziałaby z czarnym paskiem na oczach? Dla opolskich polityków PO ważniejszy jest spokój i nienarażanie się na gniew redaktorów z TVP. No chyba, że Tusk zarządzi, to wówczas niechętnie i po cichu będą mówić o bojkocie. Szkoda. Bo ich koledzy i koleżanki, a także liderzy mają zdecydowanie więcej odwagi.

Artur Łącki, poseł PO ze Szczecina na antenie TVP Info jasno dał do zrozumienia jak powinni postępować politycy opozycji:

–  Dopóki nie przeprosicie za to, dopóki ci pseudodziennikarze, te kreatury dziennikarskie nie poniosą konsekwencji, ja i żaden uczciwy polityk nie przyjdzie do waszego programu. To chciałem wam powiedzieć. Nie pozwolimy, żebyście zabijali polskie, niewinne dzieci. Nie pozwolimy na to. Dziękuję, panie redaktorze i do widzenia –  i się rozłączył

Poseł bojkotuje, Trzaskowski chce likwidować TVP Info, a w Opolu ich kolega gości  w TVP 3 Opole u redaktora Tomasza Gduli. Kto widział materiały i rozmowy tego pana, ten wie jakie ma zdanie o PO i całej opozycji. Kubalańcy to nie przeszkadza. Tak jak innym opolskim politykom i radnym PO.

 

 

 

Najnowsze artykuły