REKLAMA

REKLAMA

Przed nami pierwszy Festiwal Wege

W niedzielę, 24 listopada w Opolu odbędzie się Wege Festiwal. W budynku Toropolu przy ul. Barlickiego odbędą się spotkania i zaprezentuje się kilkunastu wystawców. Wstęp jest bezpłatny.

Impreza rozpocznie się w siedzibie Talentowni w budynku Toropolu o godz. 10.00 i potrwa do 17.00. Będzie można skosztować pysznego wegańskiego jedzenia, warzyw, mąki od certyfikowanego eko-rolnika. Będą też stoiska ze zdrową żywnością, kosmetykami, biżuterią, ubraniami oraz ozdobami wykonanymi w ekologiczny sposób. W sumie zaprezentuje się 20 wystawców.

Odwiedzający festiwal będą mogli wziąć udział w warsztatach i prelekcjach, a dla najmłodszych przygotowano malowanie buzi i na koszulkach. W części konferencyjnej odbędą się spotkania z zaproszonymi gośćmi. Mirosław Surma opowie dlaczego jod jest niezbędnym minerałem w diecie człowieka”. Z kolei polski Amisz Grzegorz Śleziak o swoich octach, mleczkach z kurkumy, imbiru czy wodzie kokosowej.

Będzie też można dowiedzieć się jak efektywnie działać w stowarzyszeniu Otwarte Klatki i co to jest asktywizm prozwierzęcy. Jeden z organizatorów Ryszard Piotr będzie przekonywał, że nie należy jeść mięsa, a Piotr Koziol będzie mówił o talencie i zdrowiu.

Małgorzata Kulczycka poprowadzi warsztaty “Zamotane i odbijanie szablonów”, a gość specjalny ultramaratończyk i witarianin Marek Sabadasz opowie jak się biega „na roślinach”. Wreszcie Magdalena Dulska poruszy temat suplementacji.

Pojawią się też osoby, które walczą o prawa zwierząt i działają w organizacjach pozarządowych, które pomagają im np. przy adopcji.

Najnowsze artykuły